Babička roku Karlovarského kraje 2019

Karlovarský kraj se rozhodl uspořádat soutěž „Babička roku Karlovarského kraje 2019“. Záštitu nad akcí převzala paní hejtmanka Mgr. Jana Mračková Vildumetzová.


Více informací na www.BabickaRoku.cz

Dovolujeme si Vás informovat, že Karlovarský kraj se rozhodl pořádat anketu pro občany Karlovarského kraje.

„Babička roku Karlovarského kraje 2019“

Záštitu nad soutěží převzala hejtmanka Karlovarského kraje paní Mgr. Jana Mračková Vildumetzová, organizační zajištění akce získala společnost Sun Drive Communications, s.r.o. 

Cílem soutěže je podpora aktivního stárnutí a mezigeneračních vztahů, soutěž je ukázkou lidských hodnot a krásy člověka v seniorském věku. Rádi bychom i Vašim prostřednictvím vyzvali všechny babičky z Karlovarského kraje ve věku nad 55 let, aby se přihlásily a zároveň všechny rodinné příslušníky, aby nominovali svou babičku do krajského kola. Vaše favoritky do soutěže můžete přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Uzávěrka nominací krajského kola je 20. 8. 2019. 

Z přihlášených účastnic na základě informací z přihlášek bude v prvním neveřejném kole vybráno 6 až 12 babiček, které postoupí do druhého krajského kola. Toto kolo již bude pro širokou veřejnost a bude se konat 3. září 2019 v Hotelu Continental v Mariánských Lázních od 13.00 hod do 17.00 hod. 

Účastnice budou za účasti veřejnosti soutěžit ve 3 disciplínách, kterými budou rozhovor o sobě či kraji, ukázka dovedností podle vlastního výběru (tanec, zpěv, hra na nástroj, ukázka ručních prací apod.) a módní přehlídka. 

Soutěžící bude hodnotit porota a vybere zlatou, stříbrnou a bronzovou „Babičku roku Karlovarského kraje 2019“, obecenstvo vybere „Babičku sympatie KK“ a nejstarší přihlášená účastnice soutěže bude dekorována jako „Nejstarší babička roku KK“. 

Akce je ZDARMA a má naplánovaný doprovodný a kulturní program. Soutěž bude moderovat Vladimír Hron, hudební program zajistí Šlágr TV, k dispozici bude bezplatná kavárna pro seniory a zajímavé doprovodné aktivity, které nabídnou stánky s lékařskou tématikou, prezentace volnočasových aktivit, sportů a cvičení pro seniory. Připraveny budou zajímavé ceny pro soutěžící a pro ostatní návštěvníky bude připravena tombola. 

Vítězná babička krajského kola Karlovarského kraje postoupí do celorepublikového finále soutěže, které se bude konat dne 18. listopadu 2019 v Olomouci na výstavišti Flóra a bude soutěžit o titul „Babička roku 2019“