Pojeďte na vánoční výlet do města Seiffen

Obecní úřad Hory organizuje pro své obyvatele na sobotu 14. prosince 2019 výlet do saského městečka Seiffen. Lázeňské město Seiffen v německých Krušných horách je typické malebnými domky horníků a řezbářů s nádhernou adventní výzdobou. Městečko má dlouhé řezbářské tradice a právě zde se vyrábí plno dřevěných hraček, které se potom vyvážejí na trhy v německých velkoměstech. Všude jsou typické dřevěné pyramidy, figurky horníků, louskáčky, betlémy. Odpoledne jde městem průvod horníků ve slavnostních krojích a s kapelou.

Hlavní cíle výletu:

• Návštěva vánočních trhů
  • Slavnostní pochod „Große Bergparade“ (slavnostní pochod několika stovek účastníkův historických uniformách středověkých horníků, andělů apod.)

Termín:

• sobota 14. prosince 2019
  • odjezd z Hor 11.00 h
  • příjezd zpět do Hor v cca 19.30 h.

Počet míst v autobusu omezen. Výlet si rezervujte telefonicky na obecním úřadě na tel. +420 353 222 148 nebo sms na tel. 777 747 448.

Doprava ZDARMA.

Průvodce: PhDr. Pavel Feigl