Pastevecký pes kangal v obci

Milí sousedé,

mezi lokalitou Pod Rohem a Farmou Hory se nám usídlil pastevecký pes kangal. Pes se vyskytoval v Jenišově, nyní přesídlil k nám do obce.

Hledali jsme možného majitele v evidencích, prověřovali se majitelé pasteveckých psů v okolí, nikomu ale nechybí. Bohužel to vypadá, že se pejska někdo účelně zbavil.

Odchyt takhle velkého plemene není jednoduchý, proto jeho odchyt řeší Záchranná a odchytová služba pro zvířata, jsem v denním kontaktu s panem Petrem Prokešem. Hlídky PČR o jeho výskytu ví a jsou nápomocní.

Bylo zřízeno krmné místo a nyní monitorujeme jeho pohyb, aby mohlo dojít k úspěšnému odchytu.

Velké štěstí je, že tento jedinec, zdá se, není agresivní a lidí se straní.

Přesto všechny spoluobčany prosím, pokud psa uvidíte, nesnažte se ho odchytit nebo ho nalákat, vyplaší se ještě víc. K úspěšnému odchytu psa nám nejvíce pomůžete tím, že pokud ho uvidíte, dáte nám SMS zprávu na tel. 777 747 448 kde a kdy jste ho viděli.

Odchyt je svěřen odborníkům a věřím, že se nám pejska povede najít co nejdříve. Bezpečnost našich občanů je pro nás na prvním místě, proto situaci intenzivně řešíme.

Držte nám palce.

starostka obce Hory